Kilolu Kadınlara Giyim Önerileri

Kilolu kadınlar her mağazada istediklerini bulamazlar. Beğendikleri modelin onlara uygun bedenini bulmak hep problem olur. Ya göğüslerden dar gelir, ya göbekten, ya da basenden… Tamamen kendi bedenlerine göre kıyafetler arasında da hangisini seçeceklerini uzun uzun düşünür. Kimi zaman işin içinden çıkamayıp en kurtarıcı elbiseleri giyebilirler. En sağlıklı olanı biraz kilo vermektir. Ancak elinizden geleni yapıyor fakat bir türlü kilo veremiyorsanız. Size vereceğimiz önerilerle, daha zayıf görünebilir, rahat ve şık olabilirsiniz.

Özellikle iri göğüslü kadınlar göğüslerini daha küçük göstermek için v yaka kıyafetler tercih edebilirler. V yaka göğse derinlik verir ve daha küçük görünmelerine yardımcı olur. Degaje yaka ‘da degajenin ölçücü belirleyicidir. Fazla degaje göğüslerinizi olduğundan daha büyük gösterebilir. Bu tarz kıyafetleri kullanırken dikkatli olmanızda yarar var.

Tam bel altına takacağınız kemerle vücut hatlarını ortaya çıkarmadan göbeğinizi kamufle edebilirsiniz. Kemeri kesinlikle çok aşağıya takmayınız. O zaman göbeğiniz olduğu gibi ortaya çıkacaktır. İnce çizgili desenler kullanarak da göbeğinizin belli olmamasını sağlayabilirsiniz.

Büyük bedenler kesinlikle düşük bel pantolon tercih etmemelidirler. Düşük bel pantolon tıpkı, göbeğin aşağısına takılan kemer gibi vücut hatlarınızı ortaya çıkaracaktır. Bu yüzden pantolonlarda kesinlikle yüksek bel tercih edilmelidir. Boyuna çizgili pantolonlar boyunuzu daha uzun gösterecek, böylelikle daha zayıf görünmenize yardımcı olacaktır. Elbise seçiminizde de boyuna çizgili düz kesim elbiseleri tercih ettiğinizde aynı etkiyi yaratacaktır.